Certyfikaty potwierdzające udział uczniów w spotkaniach międzynarodowych rozdane! GRATULUJEMY ukończenia projektu! DZIĘKUJEMY za Wasz wkład w prace projektowe!


WIZYTA UCZNIÓW I NAUCZYCIELI W NASZEJ SZKOLE W DNIACH 29.05.-02.06.2017

Piątek - CEREMONY DAY

 

UROCZYSTA AKADEMIA I KONFERENCJA WARSZTATOWA Podsumowująca Projekt Erasmus+ w SP Nr17 w Żorach.

 

W piątek, dnia 2 czerwca 2017r. odbyła się w naszej szkole specjalna konferencja warsztatowa, będąca jednym z elementów podsumowujących realizowany projekt „The same English, different minds” w ramach programu Erasmus+. Program ten realizowany był w latach 2015-2017 i został zakończony ostatnią mobilnością, tj. wizytą 14 hiszpańskich uczniów i 4 nauczycieli – koordynatorów programu w szkole w Monzón. W ostatnim dniu wizyty zorganizowana została uroczysta akademia, łącząca jubileusz 35-lecia nadania szkole imienia Stanisława Ligonia oraz oficjalne podsumowanie projektu Erasmus+.

 

Na akademię przybyli specjalnie zaproszeni goście: Prezydent Miasta Żory Pan Waldemar Socha, Wicekurator Oświaty Pan Dariusz Domański, Naczelnik Wydziału Edukacji Pani Bożena Dąbrowska, dyrektorzy lokalnych szkół, placówek i instytucji. Razem z nami byli też przedstawiciele Rady Rodziców, rodzice uczniów grupy Erasmus+, nauczyciele emeryci oraz nauczyciele języka angielskiego z kilku żorskich szkół ze swoimi uczniami.

 

Podczas ceremonii zaprezentowano bogaty pogram artystyczny. Występowali zarówno nasi obecni uczniowie, jak i absolwenci – obecnie uczniowie Gimnazjum Nr 2 i Gimnazjum Nr 4. Nasi Goście mieli okazję poznać również uczniów i nauczycieli z Hiszpanii.

 

Wspaniałym występom, uśmiechom i radości nie było końca! Uczniowie i absolwenci w niezwykle zabawny i interesujący sposób zaprezentowali postać Patrona Stanisława Ligonia. Występujący udowodnili, że wartości przez Niego głoszone, pomimo upływu czasu, wciąż są aktualne i niezwykle potrzebne.

 

W drugiej części uroczystości oficjalnie podsumowano realizowany przez dwa lata projekt Erasmus+. Przedstawiono prezentacje multimedialne dotyczące rezultatów i wpływu projektu na naszą placówkę. Zaprezentowano także osiągnięcia tygodniowej pracy, m.in. wspólny popis uczniów w tańcu ludowym „Trojak”, jak również występy fletowe: „W murowanej piwnicy” i „Albada de Aragon”. Jednym z założeń programu było bowiem kształtowanie świadomości kulturowej uczniów oraz poznanie kultury kraju partnerskiego.

 

Następnie głos zabrali zaproszeni goście – Pan Prezydent Waldemar Socha oraz Wicekurator Oświaty Pan Dariusz Domański – wyrażając uznanie za rozwój i osiągnięcia społeczności naszej „siedemnastki”, gratulując nam uzyskanych rezultatów w ramach programu i życząc sukcesów na kolejne lata.

 

Największą niespodzianką dla wszystkich zebranych był tort ufundowany przez Radę Rodziców i Przyjaciół Szkoły. Wywołał uśmiech na twarzach wszystkich towarzyszących nam gości.

 

Po akademii i poczęstunku przyszedł czas na zaplanowaną specjalną konferencję warsztatową, będącą jednym z elementów podsumowujących realizowany w naszej szkole projekt Erasmus+. Konferencja miała charakter warsztatowy. Prelegentami konferencji dla zaproszonych nauczycieli byli Pan Álvaro Rodríguez Castells - koordynator programu w CEIP Monzón3, oraz Panie Anna Wądołowska i Marta Mazur.

 

W ramach konferencji przedstawiono informacje i wskazówki dotyczące składania wniosku aplikacyjnego w programie Erasmus+, a następnie omówiono główne założenia projektu realizowanego w naszej placówce i narzędzia ICT wykorzystane w harmonogramie zajęć. Nauczyciele mieli także okazję zapoznać się bliżej z dwoma narzędziami – tworząc awatar w programie VOKI oraz ćwiczenia do nauki słownictwa za pomocą aplikacji learningapps.org

 

Z kolei nauczyciele: Pani Renata Kaczmarek, Pani Natalia Wilczek oraz nauczycielki hiszpańskie: Nekane Mata Lascorz, Marian Alriols Garreta i Gemma Allué González poprowadziły warsztaty z zakresu inteligencji wielorakich oraz narzędzi ICT dla grupy uczniów Erasmus+ i zaproszonych uczniów klas szóstych z innych żorskich szkół.

 

Myślimy, że konferencja była dla wszystkich ciekawym doświadczeniem. Zarówno dla nauczycieli - mieli okazję usłyszeć wiele cennych informacji dotyczących tego, jak stworzyć dobry projekt i uzyskać akceptację Komisji Europejskiej, ale i dla przybyłych uczniów – praca w międzynarodowej grupie jest zawsze ciekawą lekcją i przeżyciem.

 

Wszystkim Gościom składamy serdeczne podziękowania za uświetnienie uroczystości swą obecnością i towarzyszenie nam u finiszu naszej wspaniałej, polsko-hiszpańskiej przygody!

 

LINKI DO PREZENTACJI PRZEDSTAWIANYCH PODCZAS AKADEMII ORAZ WARSZTATÓW DLA NAUCZYCIELI GOSZCZĄCYCH W NASZEJ SZKOLE

http://prezi.com/1wewsm-_a32w/?utm_campaign=share&utm_medium=copy

http://prezi.com/5cpax4rrewvr/?utm_campaign=share&utm_medium=copy

http://prezi.com/8nrrdlwvrxfd/?utm_campaign=share&utm_medium=copy&rc=ex0share


Czwartek - SPORTS AND FUN DAY

 

Czwartek podobał się z pewnością wszystkim amatorom sportu i aktywnej rozrywki! Poranny turniej dwóch ogni okazał się strzałem w dziesiątkę. Na otwarciu zaprezentowały się nasze utalentowane uczennice klas 4 – żorskie Mażoretki – wykonując popis swoich niezwykłych umiejętności. Gościnnie wystąpiła również Dżesika Skórksa – solistka zespołu Eksplozja z Żor, medalistka wielu tanecznych festiwali i mistrzostw w Polsce i Europie. Dziękujemy za gościnny występ! Hiszpańscy uczniowie i nauczyciele z wielkim zdumieniem obserwowali popisy dziewcząt.

Następnie rozpoczął się turniej. Uczniowie hiszpańscy dołączyli do drużyn klas 6-tych. Było emocjonująco i niebywale walecznie!

 

Wszystkim przydał się więc kolejny punkt czwartkowego programu – ralaksujący czas w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Żorach. Uczniowie poznali naszych wolontariuszy: Marinę Asensio Rincón z Hiszpanii, Alisę Martirosyan z Armenii, Charlélie Durieu z Francji oraz Dmitra Klachkievich z Białorusi. Podczas zajęć towarzyszyła nam koordynatorka ich pracy p. Aleksandra Kuczmierczyk.

 

Kolejnym etapem naszej przygody była wizyta w Westernowym Miasteczku TWINPIGS. Dlatego też po szybkim obiedzie udaliśmy się w kierunku dzielnicy Kleszczówka. Uczniowie byli zachwyceni. Piękna pogoda, atrakcje parku i gościnne przyjęcie pracowników Twinpigs dały nam wszystkim wiele radości.

 


Środa - MULTIPLE INTELLIGENCES DAY

 

Środa to był niesamowity dzień – pełen pracy i różnorodnych wrażeń. Przedpołudnie spędziliśmy w szkolnym ogrodzie, pracując nad naszymi wielorakimi inteligencjami. W każdej ze stacji rozwiązywaliśmy zadania i zagadki, próbując w międzynarodowych grupach osiągnąć jak najlepsze rezultaty. Ostatnim etapem był quiz w Kahoot sprawdzający słownictwo i wiedzę z historii i kultury naszego miasta. Wszyscy uczniowie otrzymali książkowe nagrody i polskie słodkości za niesamowite zaangażowanie i bardzo dobre wyniki w rozgrywkach.

 

Po obiedzie udaliśmy się na wycieczkę na żorski basen. Mieliśmy okazję zobaczyć jak świetnie pływają nasi uczniowie – pływacy, sami uczestniczyliśmy też w zajęciach zorganizowanych przez instruktora pływania p. Marka Waldona oraz z wielką radością korzystaliśmy z atrakcji Aquarionu. Taka zabawa to świetny relaks!

 

Popołudnie spędziliśmy w gronie wszystkich erasmusowych rodzin w Parku Piaskownia. Kiełbaski, sałatki, ciasta i przeróżne smakołyki przygotowane przez naszych Rodziców – były dla naszych hiszpańskich gości niezwykłą kulinarną atrakcją. A teren Parku – pełen cudownych roślin, drzew i kolekcji roślinnych, obejmujący swym zasięgiem staw i las– okazał się dla wszystkich niezwykłą atrakcją.

 

Uczniowie, rodzice i nauczyciele – wszyscy miło spędziliśmy czas. Graliśmy w piłkę, spacerowaliśmy, rozmawialiśmy, śpiewaliśmy wspólnie piosenki … było fantastycznie!

 

Dziękujemy Naszym Wspaniałym Uczniom i ich Rodzicom za wspólnie spędzony czas!

 


Wtorek - CRACOW DAY

Dnia 30 maja wybraliśmy się na wycieczkę do Krakowa. Erasmusowa grupa uczniów miała wczesną pobudkę i już o 7.15 wstawiła się na zbiórce pod szkołą.

 

Piękna pogoda, słoneczko i humory dopisywały przez cały dzień. Zwiedzaliśmy miasto, poznawaliśmy jego najpiękniejsze zakątki – WAWEL, smoczą jamę, katedrę, kościół Mariacki, dziedziniec Collegium Maius – najstarszego budynku Uniwersytetu Jagiellońskiego, Sukiennice i Stare Miasto. Rozwiązywaliśmy zagadki, wykonywaliśmy przygotowane przez przewodnika zadania, ale przede wszystkim uczyliśmy się pracować w międzynarodowych grupach – English is easy, English is FUN

 

Po pysznym obiedzie i polskich lodach udaliśmy się w podróż powrotną. Uczniowie pomimo zmęczenia mieli jeszcze dużo energii, by całą drogę śpiewać wspólnie piosenki. Cóż to był za dzień! Of course, it was a CRACOW DAY !!!

 


Wizyta hiszpańskich gości oficjalnie rozpoczęta!


Dnia 28 maja hiszpańscy uczniowie grupy Erasmus+ wyruszyli na kolejne międzynarodowe spotkanie. Lot mieli udany, choć nie bez przygód. Wylądowali z dwugodzinnym opóźnieniem i w hotelu wstawili sie dopiero o 4 nad ranem. Po pysznym hotelowym śniadaniu przybyli na oficjalne powitanie w szkole. Podczas akademii witała ich Dyrekcja, nauczyciele oraz zebrani uczniowie. Dzień przyniósł wiele emocji. Nauka gry na flecie i wspólne zajęcia z tańca pokazały, że grupa Erasmus+ to wyjątkowo utalentowani uczniowie! A z kolei piesza wycieczka do Muzeum Ognia, poznanie historii naszego miasta i zwiedzanie jego ciekawych zakątków okazała się świetnym początkiem naszej wspólnej przygody. O 17.30 uczniowie udali się do swoich rodzin. Dzień uważamy za niezwykle udany! We wtorek - KRAKÓW.

Nagrody rozdane! Gratulujemy zwycięzcom konkursu na najładniejszą okładkę historyjki o gniewie.

prezentacja historyjki na szkolnym korytarzu

wideokonferencja ze szkołą partnerską 7 marca 2017r.

W czasie kolejnego internetowego spotkania z uczniami szkoły partnerskiej przeprowadziliśmy ćwiczenia mające na celu rozwój inteligencji matematyczno-logicznej oraz przestrzennej. Każda ze szkół przygotowała matematyczne zadania tekstowe do rozwiązania dla zaprzyjaźnionych uczniów. Kolejnym zadaniem było odgadnięcie nazwy europejskiego budynku przypominającego jakąś figurę geometryczną po wysłuchaniu opisu.

Internetowe głosowanie na najlepszą stronę tytułową historyjki o gniewie zakończone. Oto wyniki głosowania:

I miejsce: Zosia Kapustka z kl. 4e (169 głosów)

II miejsce: Natalia Kołodziej z kl. 4d (160 głosów)

III miejsce: Natasza Szleng z kl. 4c (64 głosy)

 

W sumie oddano 451 głosów! Dziękujemy za udział w głosowaniu! Zwycięzcom gratulujemy! Wkrótce zostaną rozdane nagrody.


Zapraszamy do głosowania na najlepszą stronę tytułową naszej historyjki o gniewie!

Głosowanie zostaje przedłużone do piątku 3 marca.

Powered byTypeform

 

Konkurs na najlepszą stronę tytułową historyjki Erasmus+

 

Zapraszamy do udziału w konkursie polegającym na stworzeniu w programie Paint strony tytułowej pasującej do historyjki, którą wymyślili uczniowie polskiej i hiszpańskiej drużyny Erasmus+. Strona tytułowa nie musi zawierać tytułu, ale należy umieścić na niej logo Erasmus+. Prace należy przesyłać w formie elektronicznej na adres anmaja@wp.pl do poniedziałku 6 lutego. Następnie odbędzie się głosowanie online na najlepszą pracę.

 

link do historyjki o złości

http://www.youblisher.com/p/1763096-a-story-about-anger/

a story about anger

 

 

Celem historyjki jest pokazanie uczniom, jak można radzić sobie z negatywnymi emocjami. Co więcej, uczniowie oprócz rozwijania umiejętności językowych poznają narzędzie internetowe - youblisher.com służące do tworzenia elektronicznej książki, tzw. e booka.

aplikacje internetowe - ćwiczenia na słownictwo z historyjki

https://sp17erasmus.jimdo.com/rezultaty/multimedialne-narz%C4%99dzia-stworzone-przez-uczni%C3%B3w-do-nauki-s%C5%82ownictwa-z-historyjki/

wideokonferencja ze szkołą partnerską,               31 stycznia 2017

Tym razem uczniowie hiszpańskiej i polskiej szkoły spotkali się, żeby sprawdzić znajomość słownictwa z historyjki o gniewie. Każda grupa przygotowała zdania z lukami, obrazki przedstawiające słówka oraz pantomimę. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z naszego spotkania!